Akademia Miedzi to miejsce wyjątkowe. To tutaj posiądziesz szczegółową wiedzę na temat tak wyjątkowego materiału jakim jest miedź.
Polskie Centrum Promocji Miedzi uruchomiło platformę edukacyjną Akademii Miedzi w 2009 roku i stale ją rozwija, mając na celu podnoszenie wiedzy o zastosowaniu miedzi w instalacjach stosowanych w gospodarstwach domowych, architekturze, dystrybucji gazów technicznych i medycznych, i innych aplikacjach. Za pomocą krótkich prezentacji, filmów oraz wybranych podręczników i broszur, każdy zainteresowany może znaleźć informacje, które podnoszą jego wiedzę i kwalifikacje.

Platforma wykorzystywana jest przez uczniów, studentów, instalatorów oraz projektantów, ale także przez prywatnych inwestorów budujących własne domy lub remontujących stare budynki lub mieszkania. Platforma umożliwia zdobycie podstawowych informacji o instalacjach z miedzi i pozwala na dokonanie właściwego doboru materiału poprzez wybór miedzi. Platforma poprzez link do Centrum Informacji o Instalacjach z Miedzi www.CIIM.pl pozwala na zadawanie pytań ekspertom, którzy pomagają w rozwiązaniu problemów technicznych w trakcie wykonywania prac projektowych i wykonawczych.
 

Wszystkie artykuły =>