Sposoby łączenia rur miedzianych

Do łączenia instalacji miedzianych stosujemy różnego rodzaju łączniki, które wykonane są z miedzi lub stopów miedzi. Bardzo ważna jest, aby wybrać odpowiedni łącznik właściwy dla typu instalacji i jej zastosowania. Należy jednak pamiętać, że nie we wszystkich pomieszczeniach możemy stosować otwarty ogień potrzebny do lutowania kapilarnego – w tej sytuacji powinniśmy zastosować bezpalnikową metodę łączenia.
Lutowanie miękkie i łączenie zaciskowe są stale udoskonalane i ulepszane od ponad 50 lat. W chwili obecnej są niezawodnymi i trwałymi sposobami łączenia instalacji dostępnymi dla kompetentnych i wykwalifikowanych instalatorów.
Lutowanie twarde jest podobne do lutowania miękkiego i stosowane jest od lat. Połączenie takie stosujemy, gdy instalacja narażona jest na wysoką temperaturę i ciśnienie.

Łączniki zaprasowywane i samozaciskowe

Łączniki zaprasowywane i samozaciskowe mają nowoczesną budowę i spełniają wysokie normy bezpieczeństwa. Umożliwiają szybką i efektywną technikę łączenia gwarantującą niezawodność, trwałość oraz bezpieczeństwo. Ten typ łączników nie wymaga stosowania otwartego ognia i idealnie nadaje się do modernizacji lub naprawy wcześniej wykonanych instalacji.
Publikacja w sposób prosty przedstawia sposoby łączenia rur przy zastosowaniu lutowania kapilarnego lutem miękkim, twardym i przez zaciskanie przy zastosowaniu specjalnej złaczki press-fitting. Przedstawiono metodę połączenia rur bez konieczności stosowania złączki do lutowania kapilarnego przez kielichowanie rury za pomocą ekspandera. Przejrzysta forma porównania wszystkich metod łączenia rur miedzianych, a także porady i wskazówki zawarte w publikacji, czynią ją cennę lekturą dla fachowców – obecnych i … przyszłych.

Pobierz: Sposoby-łączenia-rur-miedzianych-Poradnik.pdf (808KB)