Informacje ogólne

Elektryczny samochód naładujesz w garażu (Pitchbook 21)


Samochody elektryczne powinny stać się bardziej widoczne na naszych drogach. Decydując się na zakup takiego auta nie jesteśmy skazani, jak w przypadku samochodów spalinowych, na korzystanie z publicznych stacji, gdyż producenci oferują już prywatne stacje ładowania, które można zainstalować we własnym garażu.

Przejdź do artykułu »

Miedź Przeciwdrobnoustrojowa


Film z konferencji „Profilaktyka zakażeń szpitalnych” prezentuje wywiady z ekspertami, między innymi z kadrą Europejskiego Instytutu Miedzi, na której poruszono przeciwdrobnoustrojowe własności miedzi wykorzystywane w profilaktyce zakażeń szpitalnych zagranicą i w Polsce.

Przejdź do artykułu »

Stwórz dom marzeń …. dzięki miedzi.


Broszura o własnościach miedzi i jej korzyściach wynikających z zastosowania w instalacjach wodnych, grzewczych i elektrycznych oraz w architekturze i designie. Jest ona przeznaczona dla inwestorów prywatnych, którzy budują lub modernizują dom lub mieszkania.

Przejdź do artykułu »

Miedź Przeciwdrobnoustrojowa może zatrzymać Ebolę


Przestrzeganie procedur higienicznych takich jak mycie rąk, dezynfekcja, czy kwarantanna okazują się niewystarczające, aby powstrzymać Ebolę. Rozwiązaniem problemu może być Miedź Przeciwdrobnoustrojowa, która jak dowodzą badania likwiduje ze swojej powierzchni ponad 99% bakterii, grzybów i wirusów. Wiele wskazuje na to, że mogłaby także skutecznie ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego dla ludzkości wirusa Eboli.

Przejdź do artykułu »

Dowód na skuteczność miedzi przeciwdrobnoustrojowej


Tłumaczenie artykułu dr Klausa Ockenfelda o nowych dowodach na skuteczność miedzi przeciwdrobnoustrojowej. Autor wyjaśnia mechanizm biologiczny, który powoduje, że bakterie giną na powierzchniach miedzi. Opisuje procesy i wskazuje różnice zachodzące na powierzchniach suchych oraz na powierzchniach, w których płynie woda (środowisko mokre).

Przejdź do artykułu »